Scenariusze

Ofensywa radziecka

Data: styczeń 1945

Wojska radzieckie przygotowały się do potężnej ofensywy mającej na celu zepchanie wojsk niemieckich do Odry. Bardzo dobrze przygotowany atak zaskoczył niemiecką obronę, nad ranem osadzone wojska niemieckie na szczycie jednego ze wzgórz zostały ostrzelane przez czerwonych którzy pod osłoną nocy zajęli dogodne pozycję na sąsiednim terenie. W tej bitwie dwa wojska stoczą walkę o tereny które umożliwią kontrolowanie Bolesławca, Legnicy oraz Zielonej Góry. Celem tej bitwy jest wyniszczenie przeciwnej armii, zwycięża wojsko które wyelimunje wszyskich wrogich żołnierzy.

Niemiecki kontratak

Data: 20 luty 1945

Wojska niemieckie po starciu z wielką ofensywą radziecką przygotowały się do kontrataku, na szosie lwóweckiej i na Kolonii doszło do kolejnego starcia. Tym razem to wojska radzieckie znajdowały się w bezpieczniejszej pozycji, gdyż ich wojska stacjonowały na wzgórzu z bardzo dobrze przygotowanymi umocnieniami. Żołnierze niemieccy postawili sobie jeden cel, zdobyć wzgórze które umożliwi kontrolowanie pobliskich terenów dzięki czemu oddziały zyskają czas na przegrupowanie sił. Tą bitwę zwycięża niemieckie oddziały jeśli zdobędą flagę na wzgórzu, radzieckie wojska muszą zrobić wszystko aby do tego nie dopuścić.

Obrona lini kolejowych

Data: 25 luty 1945

Wojska niemieckie umocniły swoje pozycję obronną na lini Odry, gdzie ukształtowanie terenu i umocnienia polowe miały utrudnić zdobywanie terenu przez wojska radzieckie. Wojska hitlerowskie były jeszcze w dalszym ciągu silne i z tej pozycji mogli bronić ważnej lini kolejowej Wałbrzych - Jelenia Góra - Ubocze - Lubań - Zgorzelec ze względu na transport węgla i innych surowców w głąb Rzeszy. Obrona tego terenu również umożliwiała wojskom możliwości operacyjne za linią Sudetów. Wojska radzieckie wysyłają swój specjalny oddział do wysadzenia lini kolejowej, chąc uniemożliwić wywożenie cennych surowców oraz łatwy transport wojsk nieprzyjaciela. Wojska radzieckie wygrają tą bitwę gdy przechwycą flagę co jest jednoznaczne z detonacją lini kolejowej. Niemcy zwyciężą gdy uda im się udaremnić starania wroga i w dalszym ciągu będą mogli korzystać z możliwości jakie daje połączenie Wałbrzych - Zgorzelec.

Radziecki lotnik

Data: kwiecień 1945

W Uboczu także przygotowywano się do obrony. Na początku lutego 1945 roku w parku na Kolonii wykopano wiele stanowisk dla dział artyleryjskich, podobnie uczyniono w lesie na południowy wschód od źródła - wieś znalazła się w strefie przyfrontowej i wkrótce wypełniła się wojskiem niemieckim. W kwietniu przy źródle rozlokował się sztab dużej jednostki wojskowej, czołgi i transportery zostały wkopane w ziemię pomiędzy drzewami (pomiędzy 2.04 a 8.05.1945 w Uboczu stacjonowały między innymi dywizje pancerne Herman Göring, 8, 10, 16, 21 Panzer-Division). Wcześniej, bo już w styczniu i na początku lutego właściciele ziemscy opuścili wraz z dobytkiem wieś i udali się w głąb Niemiec, była fabryka zbrojeniowa Argus nie wydawała "piekielnego hałasu". Wiosną 1945 r. został zbombardowany pociąg pomiędzy Olszyną a Uboczem, odgłosy wybuchów amunicji przez kilka dni były słyszalne w promieniu kilku kilometrów, linia została zablokowana. Był też bombardowany przez dwa samoloty radzieckie lasek w okolicy źródła - trudno stwierdzić czy skutecznie, prawdopodobnie wojsk niemieckich już wtedy tam nie było. W marcu na łące, tuż przy drodze polnej do źródła, rozbił się samolot zwiadowczo - transportowy (kukuruźnik) wcześniej trafiony przez Niemców. Jednostki niemieckie ruszyły wgłąb lasu w celu odnalezienia i wyeliminowania pilota rozbitego samolotu. Partyzanci stacjonujący na tym terenie ruszą z pomocą rosyjskiemu pilotowi, ich celem jest niedopuszczenie do wyeliminowania sojusznika.

Fabryka Argus - Motorenwerke

Data: 20 maja 1945

Radzieckie wojska w pierwszej kolejności przejmowały strategiczne budynki w których stacjnowały niemieckie wojska. Jednym z nich była fabryka Argus - Motorenwerke w której produkowano części do rakiet V które miały strategiczne znaczenie dla losów wojny. Zbombardowanie fabryki nie wchodziło w grę gdyż dowództwo rosyjskie chciało przejąć myśl technologiczną która mogła zwiększyć ich siłę rażenia. Cel jest jeden wyeliminować wszystkie stacjonujące wojska w okolicy fabryki, jeśli to się nie uda i żołnierze radzieccy polegną to niemieckie wojska osiągną znaczący sukces.

Oczyszczanie terenu

Data: 30 maja 1945

Niemieckie wojska podczas wycofywania się z terenów dolnego śląska rozlokowały w lasach pojedyńcze jednostki a w ich skłąd wchodzili świetnie wyszkoleni snajperzy. Żołnierzy mieli za główny cel powstrzymywanie pościgu przez wrogie oddziały. Duże straty jakie zadawały te jednostki przyczyniły się do wydaniu rozkazu przez samego generała wojsk radzieckich, zabicie każdego niemieckiego żołnierza - to był główny cel. Wysłana specjalna jednostka ma zlikdować nidobitki wojsk niemieckich, niemcy osiągają sukces z każdym wyeliminowanym wrogim żołnierzem.

Na skróty

Zbierz grupę minimum 8 osobową.
Zadzwoń lub napisz do nas!
Telefon: 665 075 052
E-mail: kontakt@lost.com.pl

Cennik

Sprawdź nasze atrakcyjne ceny. Posiadamy zróżnicowaną ofertę, wybierz pakiet gry dla siebie i swojej drużyny.
Wyświetl nasz cennik

Kontakt

Adres e-mail: kontakt@lost.com.pl
Telefon: 665 075 052
Miejscowość: Gaszów
Odwiedź nas na naszym profilu Facebook

Lokalizacja

Nasze pole paintballowe jest położone blisko Bolesławca, Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śląskiego, Nowogrodźca. Wyświetla mapę dojazdu